Nikt nie musi chodzić na siłownię, aby regularnie ćwiczyć. Jak świadczy wiele ćwiczeń, które wybraliśmy do naszych treningów, Twoje ciało jest najtańszym sprzętem. Niewielka inwestycja w dodatkowy sprzęt – taki jak ciężarki do rąk, rurki oporowe i piłka stabilizująca oraz oczywiście hantle – znacznie rozszerza możliwości ćwiczeń.

Siłownie mają jednak swoje zalety. Miesięczne opłaty są dużą zachętą do ćwiczeń. Zajęcia oferują towarzystwo, okazję do nauczenia się właściwej techniki oraz możliwość rzucenia wyzwania swojemu ciału i próbowania nowych trendów. Siłownie mogą sobie pozwolić na solidny sprzęt, który opróżniłby Twoje konto bankowe i zajął miejsce w domu. Często osobiści trenerzy są dostępni na cotygodniowe spotkania, szkolenia w małych grupach lub krótkoterminowy przegląd, aby odświeżyć rutynę. Ponadto dla wielu osób przebywanie w towarzystwie innych, którzy inwestują czas i wysiłek w swoją sprawność fizyczną, jest motywujące.

Szukając siłowni, rozważ następujące pytania:

Opierając się na swoich celach, z jakich udogodnień naprawdę skorzystasz (zajęcia, trenerzy, prysznice i sauna lub po prostu sprzęt do ćwiczeń)? Uważaj na dodatkowe udogodnienia, które podnoszą koszty.
Jak zajęta jest siłownia w godzinach, w których spodziewasz się ćwiczyć? Czy jest wystarczająco dużo sprzętu, aby nie tracić czasu na czekanie?
Czy możesz przetestować siłownię z bezpłatnym karnetem na dzień lub tydzień?
Czy sprzęt jest w dobrym stanie i dopasowany do Ciebie?
Czy pracownicy są dobrze wyszkoleni, mili i mają odpowiednie certyfikaty oraz doświadczenie?
Czy wszystko jest czyste i dobrze utrzymane?
Czy istnieją sposoby na obniżenie kosztów członkostwa, aby zmieściły się w portfelu?

Możesz zaoszczędzić pieniądze, ćwicząc tylko poza godzinami szczytu, wybierając siłownię z ograniczonymi udogodnieniami lub wybierając dom kultury, siłownię

Dodaj komentarz