Współczesne rozwiązania stomatologiczne, ortodontyczne oraz protetyczna pozwalają na szybkie oraz kompleksowe rozwiązanie problemów dotyczących jamy ustnej, stanu uzębienia, dziąseł. Coraz chętniej korzystamy z nowoczesnych metod leczenia, mając na uwadze nie tylko własne zdrowie, ale również atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Jednym ze sposobów na odbudowę zębów są tak zwane korony, czyli specjalne nakładki, których zadaniem jest rekonstrukcja zębów zniszczonych wskutek działania próchnicy.


Polacy coraz bardziej dostrzegają rolę atrakcyjnego i szerokiego uśmiechu. Mając zadbane, równe oraz białe zęby łatwiej się nam komunikować, budzimy większe zaufanie oraz sympatię, możemy także czuć się o wiele bardziej atrakcyjnymi. Warto przypomnieć, że chcąc jak najdłużej cieszyć się satysfakcjonującym uśmiechem musimy zadbać po pierwsze o prawidłową higienę jamy ustnej, a po drugie regularne wizyty u specjalisty. To właśnie dentysta będzie miał możliwość przeprowadzenia całościowego przeglądu, oceny stanu uzębienia i dziąseł oraz zaproponowanie odpowiedniej metody leczenia. To jedna strona medalu. Drugą jest dbanie o zęby w własnym zakresie, w zaciszu własnej łazienki. Co możemy w tej sprawie zrobić? Przede wszystkim musimy:

– regularnie kontrolować stan zębów,
– myć dokładnie zęby oraz dziąsła rano, wieczorem oraz w ciągu dnia,
– stosować płyny do higieny jamy ustnej oraz nici dentystyczne,
– nie lekceważyć objawów, np. czarnych plam na zębach czy krwawienia dziąseł.

Gdy potrzebujemy pilnej konsultacji stomatologicznej, możemy skorzystać z pomocy kliniki MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://axer.pl/jakie-korzysci-wynikaja-z-posiadania-protezy-zebowej/

Koronka na zęby – jeden ze skutecznych sposób na piękny uśmiech

Mimo stale rozwijających się metod leczenia oraz różnego rodzaju kampaniom, próchnica wśród Polaków jest wciąż bardzo dużym problemem. Wynika głównie z braku higieny bądź nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, dogodnych warunków jakie w niej panują, naszej bierności. Często stomatolodzy muszą wykonywać leczenie kanałowe, aby uratować ząb. W niektórych ubytek jest tak duży, że warto zastosować korony stomatologiczne. Koronka na zęby to nic innego jak specjalna nakładka, wykonana z odpowiednio twardego materiału. Jest ona na tyle uniwersalna, że można ją nałożyć zarówno na ubytek zęba, na wkład koronowo-korzeniowy oraz na implant zębowy. Efektem, który otrzymujemy jest „nowy” ząb.

Korony stomatologiczne warto nakładać wtedy, gdy mamy bardzo poważne ubytki. Dzięki nim praktycznie natychmiast dokona się radyklana zmiana w wyglądzie naszej jamy ustnej.

Dodaj komentarz