Hiszpania to z roku na rok coraz bardziej popularny cel wakacyjnych wyjazdów. Zainteresowaniem cieszy się zarówno kontynentalna część kraju, jak i liczne wyspy, które słyną z wielu atrakcji zarówno dla osób poszukujących ciszy i spokoju, jak i dla wczasowiczów oczekujących zabawy w rytmach dyskotekowej muzyki. Dlaczego więc warto wybrać się właśnie tutaj? Oto kilka propozycji.

Wakacje na Majorce

Już od wielu długich lat Majorka to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wojaży. Miejsce to cieszy się popularnością zwłaszcza wśród osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta. Znajdą tutaj szerokie możliwości wypoczynku zarówno na dzikich, jak i na popularnych turystycznie plażach. Warto także wspomnieć o niezwykłej kuchni, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród smakoszy niezwykłych specjałów. Znajdziemy tutaj bardzo egzotyczne dania, które przypadną do gustu praktycznie każdemu.

Niezwykle malownicze miasteczka znajdujące się na Majorce przyciągają swoim pięknem. Warto szczególnie zobaczyć stolicę wyspy, czyli miasto Palma de Mallorca. Tętni życiem przez praktycznie całą dobę. Znajdują się tutaj liczne kluby nocne, a w ciągu dnia można zwiedzić wiele niezwykłych zabytków, między innymi Katedrę La Seu oraz Pałac Królewski. Wakacje w Hiszpanii na Majorce kojarzyć się mogą także z niezwykłymi zatoczkami oraz licznymi barami zlokalizowanymi nieopodal najpopularniejszych plaż. Praktycznie każdy hotel znajdujący się obok może zaoferować najwyższą jakość usług.

Zobacz także: https://restego.pl/co-warto-zobaczyc-zwiedzajac-grecka-wyspe-krete/

Wakacje na Ibizie

Ibiza to miejsce, które od zawsze kojarzy się z tętniącym życiem klubami. Są one zlokalizowane zaraz obok plaż, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wakacje i opalanie się połączyć z nocną zabawą. Nie oznacza to jednak, że osoby poszukujące ciszy i spokoju nie mają tutaj czego szukać. Wręcz przeciwnie. Ibiza to ogromna wyspa na której znajdziemy także wiele cichych i klimatycznych zatoczek. Znajdują się tam hotele przeznaczone dla osób dla których priorytetem jest cisza, spokój i niczym niezakłócony odpoczynek.

Jeśli jednak chcemy skorzystać z najbardziej znanych atrakcji tego miejsca to warto wybrać się do dzielnicy Sa Penya. To jedno z najpopularniejszych miejsc jeśli chodzi o ilość barów oraz klubów. To idealne miejsce dla osób, które chcą połączyć dobrą zabawę ze zwiedzaniem wyjątkowych zabytków tego miejsca. Jest tutaj także bardzo przystępna i szeroka plaża. Wybierając się na wakacje do Hiszpanii warto wybrać sprawdzone i pewne biuro podróży, takie jak na przykład https://www.traveligo.pl/.

Jeden komentarz

  1. Pingback:Włochy 2022 - kraina pięknych jezior i gór - POMERANIA24.PL

Dodaj komentarz