Dym z suszu najczęściej przyjmujemy poprzez wypalanie w lufce albo bibułce, ponieważ są to najprostsze sposoby. Jednak wielu palaczy zaczęło zwracać uwagę na to, aby dym był zdrowy i dobrze przefiltrowany i zaczęło stosować bonga. Inaczej mówiąc, fajki wodne pozwalają uzyskać delikatniejszy i czystszy dym, a ta forma palenia zioła jest w naszym kraju coraz popularniejsza.

Jakie są rodzaje bongosów?

Producenci w obecnych czasach oferują różnego rodzaju bonga, dlatego konsumenci bardzo często nie wiedzą, na które się zdecydować. Najpopularniejsze są szklane, ale dostępne są również produkty z innych materiałów. W sklepie https://shishasklep.pl/pol_m_Bongo-2651.html możemy zakupić:

• bongo szklane – w żadnym stopniu nie ma wpływu na zapach czy smak wypalanego suszu. Takie fajki wodne są łatwe czystości i najczęściej przezroczyste, więc dokładnie wiemy, kiedy nadszedł czas, aby dokonać czyszczenia,

• bongo akrylowe – dostępne jest w dość niskiej cenie i doskonale sprawdza się podczas podróży. Ponadto odporne jest na upadki,

• bongo bambusowe – są niezwykle wytrzymałe, ale nieco droższe. Jednak warte są swojej ceny, ponieważ raz zakupiona fajka wodna będzie służyć przez wiele długich lat,

• bonga ceramiczne – nie sprawdza się w podróży, ale doskonale będą prezentować się w domu. Można je kupić w różnych kształtach i kolorach, ale trzeba pamiętać, że są przedmiotami kruchliwymi,

• bongo metalowe – jest tanie i wytrzymałe, ale niestety daje specyficzny smak palonemu suszowi. Ponadto nie możemy zajrzeć do środka i nie wiemy, kiedy nadszedł czas na czyszczenie.

W jaki sposób zbudowane jest bongo?

Bongo składa się najczęściej z kilku części i każda z nich pełni ważną funkcję podczas procesu palenia. W takim przedmiocie znajduje się ustnik, który odpowiedzialny jest za odprowadzanie dymu do ust, tuba, przez którą przepływa przefiltrowany dym i cybuch, gdzie wkłada się susz do palenia.

Ponadto w bongu występuje również dzban, gdzie nalewa się wodę i szlif, gdzie wkłada się cybuch. Nie można również zapomnieć o sprzęgle, które pełni ważną funkcję zatrzymywania przepływu dymu oraz rurce cybuszka, która przeprowadza dym spalonego suszu wprost do wody.

Jakie bongo najlepiej kupić?

Dla początkujących osób w zupełności wystarczy proste bongo szklane, ale jeżeli jesteśmy już zaawansowanymi użytkownikami, to możemy postawić na bardziej zaawansowany model. Fajka wodna może być także wspaniałym pomysłem na prezent i w tym przypadku dobrze sprawdzają się bongosy bambusowe albo ceramiczne. Na stronie internetowej sklepu oferującego takie produkty można zobaczyć i przeczytać informacje na temat konkretnego bongo.

Dodaj komentarz