Chociaż dla wielu mężczyzn pojęcia: maszynka do włosów, golarka i trymer to synonimy jednego urządzenia, w praktyce istnieje kilka różnic pomiędzy tymi produktami, zarówno pod kątem posiadanych parametrów jak i funkcjonalności. Jeżeli nie jesteś pewien, czym różni się trymer od golarki i maszynki do włosów oraz zastanawiasz się, którego z tych urządzeń tak naprawdę potrzebujesz, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. 

Dobra maszynka do włosów sprawdzi się w domu każdego mężczyzny

Maszynka do włosów jest wykorzystywana do podcinania włosów i stylizowania fryzur. Z racji tego, że włosy mogą różnić się od siebie pod względem długości, grubości, sposobu układania, itd. poszczególne modele maszynek produkowane są z uwzględnieniem różnych parametrów. Przy zakupie tego typu urządzenia, warto zwrócić uwagę na sposób działania, sieciowy model będzie wymagał podłączenia do prądu, zaś akumulatorowy działa bezprzewodowo. Poszczególne maszynki różnią się również szerokością ostrza i mocą, która ma wpływ na żywotność urządzenia. 

Dobra maszynka do włosów powinna mieć odpowiednią moc, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi włosami. Co więcej, przy zakupie, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany został korpus i ostrze, a także dodatkowe akcesoria w zestawie i sposób konserwacji maszynki. Bez wątpienia, jest to najlepsze urządzenie do strzyżenia i stylizacji włosów, ale niekoniecznie nadaje się do dbania o brodę czy wąsy. 

Trymer – zadbaj o swój zarost w profesjonalny sposób

Trymery charakteryzują się tym, że są mniejsze niż maszynki do włosów i posiadają dużo węższe ostrza, co sprawia, że świetnie nadają się do podgolenia delikatnie brody, tworzenia wzorków oraz wykańczania fryzur. Na rynku istnieje wiele zróżnicowanych modeli trymerów, w tym te przeznaczone do konkretnych zadań, tak jak trymer do golenia włosów w nosie, czy urządzenie do regulowania brwi. 

Małe rozmiary powodują, że trymery są niezwykle precyzyjne dlatego znajdują wielu wielbicieli wśród posiadaczy bujnego zarostu na brodzie. Podobnie jak maszynki do włosów, trymery można kupić w zestawie z wieloma nakładkami oraz w dwóch wersjach zasilania. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i jakość wykonania, bo to od nich będzie zależała żywotność trymera. 

Golarka do włosów zapewnia miękką i gładką skórę

Trymer i maszynka do włosów służą do skracania i stylizowania włosów, golarka zaś pozwala na całkowite usunięcie zarostu z twarzy. Do wyboru masz tradycyjne golarki z ostrzami lub golarki elektryczne. Te pierwsze wymagają jednoczesnego stosowania pianki do golenia i balsamu, dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na modele elektryczne, które umożliwiają golenie na sucho i niwelują ryzyko skaleczenia. Podobnie jak w przypadku dwóch przedstawionych wcześniej urządzeń, tu też liczy się moc i jakość. 

Maszynka, golarka czy trymer – co wybrać? 

W kwestii golarki, sprawa jest prosta, ponieważ to jedyne urządzenie, które pozwala całkowicie pozbyć się zarostu. Jeśli więc zależy Ci na miękkiej i gładkiej skórze, powinieneś zakupić sobie wydajną golarkę elektryczną. Trymer będzie dobrym wyborem jeżeli chcesz modelować brodę, czy inne wybrane partie ciała. Maszynka do włosów z racji posiadania szerokiego ostrza jest najlepszym wyborem do strzyżenia włosów na głowie. 

Dodaj komentarz