Zbliża się sezon grzewczy, który nieodzownie jest związany z występowaniem smogu. Dzięki nowoczesnym technologiom można się uchronić przed szkodliwymi skutkami długotrwałego wdychania zanieczyszczeń powietrza, przynajmniej we własnym domu. Mowa tutaj oczywiście o najpopularniejszych w naszym kraju oczyszczaczach oraz nawilżaczach powietrza firmy Sharp.

Oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza firmy Sharp – skąd ich popularność?

Urządzenia do filtracji powietrza marki Sharp są zdecydowanie najpopularniejszymi z tego segmentu, cieszą się dobrą opinią nie tylko samych użytkowników, ale także recenzentów. Popularność oczywiście nie wzięła się z niczego. Oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza firmy Sharp, cechuje przede wszystkim udowodniona skuteczność w eliminacji najczęściej występujących zanieczyszczeń w powietrzu w tym również pyłów pochodzących ze smogu, które są bardzo szkodliwe dla organizmu. Sharp to zdecydowanie najchętniej wybierany oczyszczacz powietrza w sklepie online goodair, jego skuteczność to oczywiście nie wszystko. Sharpy pracują bardzo cicho co czyni je urządzeniami doskonałymi także do sypialni czy pokoju dziecka, filtracja może zachodzić całodobowo, nie przeszkadzając użytkownikom w codziennych obowiązkach, czy śnie.  Większość modeli tego japońskiego producenta ma możliwość przełączenia urządzenia w tryb cichy, co jeszcze obniża hałas który emitują. Na pochwałę zasługuje oczywiście ilość modeli, które łatwo dopasujemy do pomieszczeń, oczekiwań i oczywiście kwestii finansowych, a jeśli już chodzi o kwestie finansowe być może Sharp to nie najtańszy dostępny oczyszczacz powietrza w sklepie online goodair, ale z pewnością także nie najdroższych, podstawowe modele  kosztują już nawet ok 800 zł a najdroższy dostępny obecnie w GoodAIR 4499 zł. O zakupie decyduje także dobry wygląd, którego nie brakuje w oczyszczaczu powietrza Sharp.

Co jeszcze wyróżnia oczyszczacz i nawilżacz powietrza firmy Sharp? 

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o technologii opatentowanej przez tego producenta, czyli Technologii Plasmacluster, choć brzmi skomplikowanie, jej działanie jest bardzo proste a przede wszystkim skuteczne i nie wymagające większych czynności od użytkownika. Na czym polega ta tajemnicza technologia?

Oczyszczacz powietrza, w którym zastosowano tą metodę, wypuszcza do powietrza dużą ilość ujemnie naładowanych,  jonów o dużej masie, które są w stanie połączyć się z  drobnoustrojami, absorbują z nich wodór i eliminują  je. Produktem powstającym w wyniku tej reakcji  są cząsteczki wody. Dodatkowo w wyniku technologi Plasmacluster, jony dołączają się do zanieczyszczeń, zwiększając ich wagę i powodując ich opadanie. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza firmy Sharp utrzymuje i reguluje równowagę anionowo-kationową, co wyczuwalnie wpływa na koncentrację oraz samopoczucie domowników. Ta zaawansowana technologia jest jedyną taką zastosowaną w oczyszczaczach, co zdecydowanie wpływa na ich popularność, oraz sprawia, że wciąż pozostają liderem w branży uzdatniaczy powietrza. Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz