Wiele z nas dzień w dzień boryka się w z tym samym problemem – podniesienie się z łóżka, gdy dzwoni budzik. Przez to cały poranek staje się dla nas męczący. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by każdy dzień nie zaczynał się sennie i negatywnie.

Szybkie rozciąganie

Warto od razu po wstaniu lekko rozruszać mięśnie i przygotować je na rozpoczęcie nowego dnia. Wystarczy 5 minut, by od razu poczuć się bardziej rozbudzonym i by zredukować obolałość, która może pojawić się po nocy.

Zimny prysznic

Zimny prysznic o 6 rano?! Tak, nie brzmi to za dobrze, ale za to świetnie działa. Samo doświadczenie może być niekoniecznie przyjemne, lecz uczucie pobudzenia tuż po jest tego zdecydowanie warte. Oprócz poprawy nastroju zimne prysznice dają też korzyści zdrowotne jak np. przyspieszenie metabolizmu i pobudzenie krążenia krwi.

Szklanka wody na czczo

Po całej nocy nasz organizm jest odwodniony. Szklanka wody kilka minut przed śniadaniem świetnie działa na cały nasz organizm, pozwala pozbyć się toksyn i pobudza układ pokarmowy do pracy.

Pożywne śniadanie

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Musi zapewnić nam energię na kilka godzin,dlatego tak ważne jest, by zadbać o to, by zawierało wszystkie składniki odżywcze. Niestety dalej ok. 15 % Polaków pomija ten posiłek, co zdecydowanie nie jest dobre dla naszego organizmu

Kilka minut ciszy

Tryb życia, które obecnie prowadzimy bardzo sprzyja pojawianiu się problemów psychicznych. Ciągłe życie w pośpiechu, stresie to nie jest co coś do czego przyzwyczajony jest nasz mózg. Dlatego warto każdego ranka wyznaczyć sobie czas tylko dla siebie, kiedy zapominamy o wszystkich problemach, po prostu cieszymy się chwilą. Możemy spróbować ćwiczeń oddechowych, poczytać lekką książkę lub po prostu usiąść w wygodnym fotelu z kubkiem kawy.

Plan działania

Wyznaczenie najważniejszych zadań na dany dzień zajmuje dosłownie kilka minut, a dzięki tej prostej czynności możemy uniknąć zabiegania w czasie dnia. Mając wypisane co danego dnia musimy zrobić nie tracimy czasu na zastanawianie się – po prostu działamy.

Zrezygnuj z telefonu

Często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo czasu tracimy w ciągu dnia na bezsensowne scrollowanie social mediów. Stało się to już pewnym odruchem, gdy nie mamy co robić w danym momencie – sięgamy po telefon i bombardujemy się informacji od samego początku dnia. Warto ograniczyć kontakt z technologią do minimum, może wtedy okazać się, że jednak mamy czas na śniadanie książkę.

Podane sposoby z pewnością pomogą wyjść nam z błędnego koła niechęci. Mamy tylko jedno życie – po co marnować je na codzienne niezadowolenie?

Dodaj komentarz