By jednak wszystko było odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb i nic nie zepsuło nam tego czasu warto poświęcić chwilę, aby całość właściwie zaplanować.

Odpowiednie miejsce

Najważniejszym zadaniem, podczas organizacji wymarzonego weekendu jest wybranie odpowiedniego miejsca. Jesień, a szczególnie tak piękna jak tegoroczna, to doskonały czas na wyjazdy. Zastanówcie się, czy chcecie odpocząć od zgiełku miasta i wynająć domek w głuszy, czy odwiedzić miasta, które są teraz równie piękne, a dodatkowo zniknęły z nich tłumy turystów wakacyjnych. Jednym z urzekających jesienną porą miast jest Kraków, w lecie bardzo zielony jesienią urzeka zabytkową architekturą, która doskonale komponuje się z wszechobecnymi wówczas barwami przedostatniej pory roku. Trudno jest sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego niż wspólny spacer urokliwymi uliczkami oświetlonymi jesiennym, miękkim słońcem.

Wyjątkowe atrakcje

Mając za sobą wybranie miejsca, kolejnym wyzwaniem jest wypełnienie dwóch dni niezapomnianymi atrakcjami. Zacznijmy od wspólnego zwiedzania. Zrezygnujmy z pomocy profesjonalnych przewodników i zorganizowanych grup. Zamiast tego razem, niespiesznym krokiem poznajmy nowe miejsca. Zapomnijmy o planowaniu i byciu gdziekolwiek na czas, oderwijmy się od codzienności i rozkoszujmy teraźniejszością. Jeśli jednak to was nie przekonuje, zastanówcie się nad rezerwacją miejsca w SPA i oddajcie się całodniowemu relaksowi. Wieczór za to będzie idealnym czasem na wyjście do teatru lub, jeśli kochamy nocne życie miasta, by spędzić czas na parkiecie i tańczyć do rana.

Wspólne jedzenie

Romantyczny weekend bez wspaniałego jedzenia? To nigdy nie działa. Słynne przysłowie mówi „przez żołądek do serca” i na przestrzeni wieków się sprawdza. Jeśli zawsze chcieliście spróbować kuchni gruzińskiej lub skandynawskiej znajdźcie lokal je serwujący. Miłośnicy dobrego jedzenia i wyśmienitych win mogą wybrać się do restauracji Winestone w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, w której serwowane są dania wykwintne, nowoczesne, a także regionalne podane w nowoczesnych odsłonach. Załoga hotelowa na pewno zadba o przygotowanie romantycznej atmosfery, a doskonała lokalizacja hotelu, dosłownie 10 minut spacerem od Rynku sprzyjać będzie wieczornym spacerom.

Dodaj komentarz