Chociaż w obecnych czasach najlepszą inwestycję stanowi złoto, warto rozważyć również inne rozwiązania. Inwestycja w samochód z zagranicy może być znakomitym pomysłem. Nie chodzi wyłącznie, aby nabyć oldtimer. Ciekawym rozwiązaniem może być poszukiwanie takich samochodów, których wartość dopiero będzie rosnąć, nawet jeśli ma to być youngtimer.

Auto jako inwestycja – jaki model będzie najlepszy?

Chociaż nie od dziś wiadomo, iż dobrym pomysłem jest inwestycja w auta, nie za każdym razem taka idea musi być związana ze sporym nakładem finansowym. Dostępnych jest bowiem sporo samochodów, które są jeszcze młode, ale ich wartość będzie rosnąć. Jakie auto warto zatem wybrać? Warto mieć tutaj na uwadze, że kolekcjonerzy doceniają najbardziej pierwsze oraz ostatnie modele wyprodukowane w wybranej technologii.

Zakup klasyka z USA – dlaczego to się opłaca?

Wiele osób marzy o tym, aby móc jeździć autem, które emanuje amerykańską elegancją. Każdy miłośnik samochodów z duszą korzysta chętnie z możliwości, jakie przynosi import pojazdów z USA. Inwestorzy to nie tylko kolekcjonerzy pragnący powiększać własne zbiory motoryzacyjne i chwalić się nimi wśród znajomych.

To również osoby, które po zakupie zabytkowych samochodów i sprowadzeniu ich do naszego kraju – sprzedają je miłośnikom motoryzacji z USA. W takim przypadku inwestowanie w klasyki ze Stanów Zjednoczonych są metodą na dochodowy biznes. Warto zauważyć, iż zyski z tego typu inwestycji mogą być naprawdę spore. Im bardziej niespotykane i unikalne modele i im starsze roczniki uda się nam nabyć, tym większe zyski możemy osiągnąć.

Zadbane auta, które zostały poddane renowacji i pochodzą z edycji limitowanych to rarytasy na aukcjach samochodów zabytkowych. Kupcy będą w stanie zapłacić za nie duże kwoty, aby stać się tylko jedynymi w kraju posiadaczami takich ewenementów na skalę światową.

Pamiętajmy, iż kolekcjonowanie klasycznych pojazdów jest kosztownym hobby. Mogą sobie na nie pozwolić tylko ludzie zamożni, a posiadanie takiego samochodu jest jednym ze sposobów na manifestację statusu społecznego i życia na wysokim poziomie. Sporo bogatych osób lubi chwalić się własnymi zbiorami, traktując je jako swoiste muzeum do podziwiania.

Dobrym pomysłem może być również inwestycja w zabytkowe auto z USA i zarabianie na nim, jednakże bez sprzedaży. Możliwe jest wynajmowanie aut na różne imprezy, użyczanie ich do sesji fotograficznych albo kręcenia filmów i w ten sposób czerpania zysków z klasycznego auta.

Dodaj komentarz