Auto kasacja to usługa, w ramach której można w sposób legalny pozbyć się starego, zniszczonego samochodu i otrzymać za niego częściowy zwrot. Cały proces odbywa się na specjalistycznych stacjach demontażu, które wystawiają odpowiednie zaświadczenie potrzebne, aby móc wyrejestrować pojazd. Co warto wiedzieć więcej na ten temat? Wyjaśniamy.

Czym jest auto kasacja?

Auto kasacja w Przemyślu to popularna usługa, która pozwala pozbyć się nieużywanego pojazdu w sposób legalny, a więc zgodnie z prawem. Pojazd jest poddawany złomowaniu, a jego właściciel otrzymuje wypłatę pieniędzy. Konkretna kwota ta zależna jest od wielu czynników. W głównej mierze od kompletu wszelkich komponentów i wyposażenia w danym samochodzie, a także stanu poszczególnych części.

Ważne jest to, że do auto kasacji można oddać pojazd o dowolnym stanie technicznym. Zazwyczaj jednak są tam przekazywane samochody, które z jakichś względów nie opłaca się wystawiać na sprzedaż. Mogą być w bardzo kiepskim stanie lub ich zbycie z pewnością będzie bardzo czasochłonne dla właściciela. Należy mieć świadomość, że za złomowanie auta nie da się otrzymać dużej kwoty pieniędzy. Dlatego warto ten krok dobrze przemyśleć i sprawdzić dostępne alternatywy.

Niektóre placówki specjalizujące się w złomowaniu pojazdów, mogą także zaoferować darmowy transport niesprawnego samochodu. To częsta praktyka, ponieważ wiele aut, które tam trafiają, pochodzi właśnie z różnych nieprzewidzianych sytuacji. Na przykład z wypadków, gdzie dochodzi do szkody całkowitej.

Auto kasacja – jakie dokumenty są potrzebne?

Jeśli zdecydowaliśmy się na złomowanie pojazdów w Przeworsku, to należy do danej placówki zabrać ze sobą komplet niezbędnych dokumentów. Potrzebny jest dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Jeśli z samochodem są tablice rejestracyjne, to również należy je ze sobą zabrać. Osoba zlecająca złomowanie musi także dysponować dowodem osobistym. Jeśli pojazd należy do dwóch osób, to trzeba także posiadać odpowiednie pozwolenie od współwłaściciela.

Dodaj komentarz