Pachołki drogowe pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo kierowców oraz przechodniów. Są doskonale widoczne nawet z dużej odległości, dlatego świetnie sygnalizują prace remontowe czy chwilowe utrudnienia na drodze. Ponadto wykonane są w charakterystycznym czerwonym kolorze, dzięki czemu szybko przykuwają uwagę i wzbudzają ostrożność.

Do czego najczęściej służą pachołki drogowe?

Najczęściej pachołki drogowe wykorzystywane są do tego, aby oznaczyć na drodze chwilowe utrudnienia. Jest to znak dla kierowców, aby zmniejszyli prędkość i zachowali ostrożność podczas jazdy. Można również dzięki nim wyznaczyć tor jazdy, aby zwiększyć zarówno bezpieczeństwo osób poruszających się samochodami, jak i pieszych. Z pachołków drogowych bardzo często korzystają również pracownicy malujący pasy lub naprawiający barierki ochronne. Pozwalają one także oznaczyć skosy i niebezpieczne miejsca.

Kto regularnie korzysta z pachołków drogowych?

Pachołki drogowe są nieodłącznym elementem wszystkich prac remontowych na drogach. Korzystają z nich dyrekcje dróg krajowych i autostrad, samorządy gmin oraz straż miejska albo policja. Bardzo często możemy je spotkać również na placach manewrowych do nauki jazdy albo na stacjach benzynowych czy rezerwowanych miejscach parkingowych. Pachołek drogowy może być również ustawiony na naszym terenie, gdzie odbywają się prace budowlane, dzięki czemu odgrodzimy teren od sąsiadów oraz zasygnalizujemy przechodniom, że na to miejsce należy zwrócić szczególną uwagę. Pachołki pozwalają także oznaczyć remontowany podjazd czy chodnik na naszej posesji albo wykopaną dziurę, aby ostrzec poruszających się przed wpadnięciem.

pachołek drogowy

Jakie są największe zalety pachołków drogowych?

Pachołki drogowe przede wszystkim pomagają zwiększyć bezpieczeństwo kierowców oraz innych osób, które poruszają się w tym samym czasie po drodze. Pozwalają usprawnić ruch oraz wyznaczają kierunek jazdy.Ich dużą zaletą jest to, że nie powodują żadnych uszkodzeń pojazdu podczas najechania na nie, dlatego też wykorzystywane są na placach manewrowych na prawo jazdy. Kolejną zaletą jest ich niska cena oraz bardzo lekka waga, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na ich zakup oraz przenoszenie w dowolne miejsce. Na koniec warto dodać, że są bardzo dobrze widoczne z daleka dzięki odblaskom albo specjalnym lampom ostrzegawczym. Jeżeli pachołek drogowy będzie stać na drodze nocą, to bardzo ważne jest to, aby miał narysowany biały pas odblaskowy. Jeśli kupimy pachołki, które nie mają takich pasów, to należy wtedy zastosować specjalne naklejane pasy z odblaskowej folii albo odblaskowy płaszcz.

Dodaj komentarz