Rynek pracy zmienia się w bardzo szybkim tempie. Z roku na rok rosną również oczekiwania pracodawców względem potencjalnych pracowników. Wymusza to na kandydatach konieczność nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowej. w jaki sposób mogą to robić? Oto kilka pomysłów, jak podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy, dzięki dodatkowym kompetencjom.

Kursy i szkolenia online – wygoda oraz elastyczność

Duży wpływ na obecne trendy edukacyjne miała pandemia koronawirusa. Utwierdziła wiele osób w tym, jak wartościowe mogą być kursy i szkolenia online. Dzisiaj rynek edukacji internetowej rozwija się w zawrotnym tempie i nic w tym dziwnego.

Nauka zdalna ma wiele zalet. Przede wszystkim cechuje się ogromną dostępnością. Z kursów internetowych mogą korzystać niemal wszyscy –  nie ma znaczenie wykształcenie oraz wiek danej osoby. Dzięki temu stanowią one prosty sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Chętnie korzystają z nich zarówno Ci, którzy chcą w szybszym tempie rozwijać swoją karierę zawodową, jak i osoby, które od dłuższego czasu były nieaktywne na rynku pracy – jak  matki kończące urlop macierzyński.

Za kursami i szkoleniami przemawia również szeroka tematyka zajęć. Obecnie bez trudu można znaleźć kurs niemal na dowolny temat, nawet obejmujące niszowe zagadnienia. Co ważne dostępne są one na wielu poziomach zaawansowania – coś dla siebie znajdą zarówno początkujący w danej branży jak i osoby mocno zaawansowane, których interesuje jedynie ekspercka wiedza.

Jest praca w Kaliszu. Poszukiwani pracownicy biurowi, budowlańcy i specjaliści.

Kursy stacjonarne – wiedza i networking

Mimo że zdalne forma nauki ma wiele zalet to dalej ogromną popularnością cieszą się również stacjonarne kursy. Uczestniczące w nich osoby cenią sobie przede wszystkim możliwość osobistego kontaktu z prowadzącym. Pozwala to na większe zagłębienie w dany temat, a także  nawiązanie relacji, które pomogą w przyszłości w znalezieniu miejsca pracy.

W opinii wielu osób to właśnie networkingowa stronę stacjonarny kursów oraz szkoleń jest największą zaletą tego rozwiązania. Dotyczy to przede wszystkim specjalistycznych branżowych szkoleń, na których spotykają się przedstawiciele wielu podmiotów działających w danym sektorze rynku. Nawiązane w ten sposób znajomości mogą zamienić się we wspólne inicjatywy biznesowe.

Staże i praktyki

To kolejny sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych. Ze stay korzystają przede wszystkim studenci oraz osoby uczące się. Podczas praktyk  zdobywa się nie tylko nowe umiejętności, ale również poznaje specyfikę danej branży od środka. Co więcej, ich organizacja jest dla wielu firm jednym z etapów procesu rekrutacji. Wówczas nie korzystają oni z klasycznych ofert pracy, ale po zakończonej praktyce, część osób otrzymuje zaproszenie no okres próbny, po którym mogą liczyć na stałe zatrudnienie. Jest to więc świetny wstęp do kariery zawodowej – o czym przekonało się już tysiące absolwentów praktyk oraz staży w całej Polsce.

Dodaj komentarz