Moda męska może wydawać się nieco mniej kolorowa i ekstrawagancka niż kobieca. Są to jednak tylko pozory, bo wszystko zależne jest od okazji, do jakiej dobieramy konkretny stój. Jak się okazuje, panowie również lubią wybierać odważne kolory i cieszyć się łączeniem wzorów i materiałów różnego rodzaju. Ale jak najlepiej ubierać się w sezonie letnim? Czy marynarki i spodnie to dobre zestawienie w upalne dni?

Casual czy elegancja – co wybrać?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy warto porzucić styl elegancki na rzecz casualowego. Tak naprawdę w obu wariantach możemy stosować podobne ubrania, jednak zestawiamy je w nieco inny sposób. Elegancja zawsze się obroni, jednak nie zawsze ma ona związek z wygodą. Dopasowane garnitury, koszule czy same marynarki mogą powodować pewien dyskomfort, jeżeli zakładamy je w bardzo ciepły dzień. Dlatego warto zastanowić się, czy aby na pewno musimy wyglądać bardzo elegancko oraz czy wymaga tego okazja. Coraz częściej dress code w pracy zostaje rozluźniony, zwłaszcza na letni czas. 

Tymczasem styl casualowy to coś, co kochają nie tylko panie, ale przede wszystkim panowie. To nic innego, jak połączenie ubrań bardzo wygodnych i określanych jako codzienne z tymi, które częściej kojarzą nam się właśnie z klasyką. To idealne rozwiązanie na ciepłe dni, kiedy nie chcemy przejmować się tym, czy rzeczywiście będziemy czuć się dobrze od rana do wieczora. Casual w formie męskiej często zakłada noszenie marynarki w zestawieniu z wygodnymi spodniami. 

Męskie marynarki idealne na lato

Chociaż marynarki są elementem ubioru, który zakrywa naprawdę dużo ciała, to jednak również mogą idealnie pasować do letniej pory. Z tego eleganckiego okrycia nie musimy rezygnować nawet wtedy, gdy temperatura za oknem szaleje. Ważne jednak, aby w tym przypadku nie sięgać po klasyczne, garniturowe marynarki, które często są wykonane z grubego materiału. Nie przepuszcza on powietrza, przez co możemy przegrzewać swój organizm. Cienka wełna, len i bawełna – to właśnie te trzy warianty najczęściej goszczą w naszej letniej garderobie. Dobrym rozwiązaniem jest też połączenie ze sobą dwóch wybranych materiałów, dzięki czemu możemy otrzymać bardzo ciekawy efekt i jeszcze większy komfort noszenia. 

A co z poszewką? O niej także nie można zapominać. Jeżeli będzie nawet z bawełny czy lnu, ale samo ubranie będzie składało się z dwóch grubych warstw, to efekt nie będzie dla nas zadowalający. Na szczęście coraz częściej marynarki na lato posiadają jedynie tzw. półposzewkę, czyli sięga ona jedynie do połowy pleców. Jednak bezsprzecznie uważać należy na ubrania, których wewnętrzna warstwa wykonana jest z nieoddychającego poliestru. To rozwiązanie lepiej jest zostawić na chłodniejsze pory roku. 

Spodnie męskie na ciepłą porę roku

Latem również spodnie męskie powinny być bardzo wygodne, a zarazem przewiewne. Starajmy się sięgać wyłącznie po cienkie, ale jednocześnie oddychające materiały. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim bawełna, ale także len. Krój odzieży bywa naprawdę różny, ponieważ niektórzy panowie wolą spodnie dopasowane, podczas gdy inni wybierają mniej przylegające stroje. Warto jednak pamiętać, że w bardzo ciepłe dni należy zwracać uwagę także na barwę ubrań. Z jakiego powodu? Czarny odcień nie jest polecany, a już zwłaszcza jeżeli wybierzemy wariant z długimi nogawkami. Latem królują przede wszystkim kolory. Jasne barwy (takie jak chociażby beż) są natomiast bardzo uniwersalne i łatwo jest połączyć je z eleganckimi i casualowymi elementami.  

Jak łączyć casualowe marynarki i spodnie?

Wiedząc już, że marynarki latem to także dobre rozwiązanie, warto dowiedzieć się również, jak zestawiać je z wygodnymi spodniami. Motywem przewodnim może być dla nas kolor. To właśnie najprostszy sposób, aby stworzyć modne i stylowe zestawy. Zamiast koloru czarnego wybierzmy raczej granatowy. Takie marynarki nie sprawią, że będzie nam gorąco, natomiast doskonale prezentują się w połączeniu ze spodniami w kolorze beżowym, brązowym, białym, miodowym, zielonym czy szarym. 

Dodaj komentarz