Wiosna w naszym kraju charakteryzuje się bardzo zmienną pogodą. Nie raz wychodzimy z domu rano w pełnym słońcu, a po południu wracamy w ulewnym deszczu. Aby być gotowym na wszystkie jej kaprysy, dobrze jest zaopatrzyć się w porządną kurtkę przejściową. Producenci męskiej odzieży oferują nam kurtki przejściowe męskie o różnorodnych wzorach i kolorach. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Jaka powinna być idealna kurtka przejściowa?

Idealne kurtki przejściowe męskie powinny sprawdzać się przy każdej pogodzie. Dobrym wyborem będą zarówno kurtki męskie przejściowe bawełniane podszyte polarem, jak i cienkie kurtki puchowe. Nie warto inwestować w zwykłą wiatrówkę, która w rzeczywistości nie chroni nas przed wiatrem czy zimnem. Gruba kurtka puchowa męska również nie sprawdzi się wiosną. Kiedy tylko słońce wyjrzy zza chmur, będzie nam w niej za ciepło. Wybierzmy zatem kurtkę o średniej grubości, która ochroni nas przed chłodem i deszczem, a jednocześnie nie będzie w niej zbyt ciepło, kiedy temperatura wzrośnie o kilka stopni.

Kurtka przejściowa męska – sportowa czy elegancka?

Wybór między sportową a elegancką kurtką na wiosnę w każdym przypadku powinien być poprzedzony przejrzeniem naszej garderoby. Jeśli na co dzień preferujemy styl sportowy, dobrym rozwiązaniem będzie kurtka przejściowa męska z kapturem. Jeśli jednak ubieramy się bardziej elegancko, a dress code naszej firmy wymaga noszenia garniturów i koszul, również kurtka powinna być utrzymana w tej stylistyce. Idealnie byłoby posiadać w swojej garderobie dwie kurtki męskie na wiosnę — jedną typowo sportową przeznaczoną do noszenia na co dzień i drugą zarezerwowaną na bardziej oficjalne okazje. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie kurtki przejściowej?

Kurtka wiosenna męska to obowiązkowy element wiosennej kolekcji praktycznie każdego producenta męskiej odzieży. Wybór jest więc ogromny i nawet najbardziej wymagający powinni znaleźć kurtkę, która pod każdym względem będzie odpowiadała ich oczekiwaniom. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których są wykonane i jakość ich wykończenia, jeśli zależy nam na tym, by kurtki przejściowe męskie służyły nam dłużej niż jeden sezon. W tym przypadku wyższa jakość idzie zwykle w parze z wyższą ceną, jednak warto uświadomić sobie, że porządne kurtki męskie na wiosnę to inwestycja na dłuższy czas. Świadomy konsument zdaje sobie sprawę, że zakup dobrej jakościowo odzieży w dłuższej perspektywie stanowi sporą oszczędność.

Dodaj komentarz