Palenie suszu w fajce typu bongo to prawdziwa klasyka. Specyficzny sposób użytkowania i dobre wrażenia smakowe sprawiają, że palacze chętnie po nie sięgają. Jednak jest pewien element, o którym wielu początkujących zapomina. Czym jest sitko do bonga i jak pomaga w paleniu?

Sitka do bonga – jakie jest ich zadanie?

Sitka do bonga, zwane też perkolatorami, są ważną częścią doświadczenia związanego z paleniem w bongu. Ich zadaniem jest filtrowanie popiołu, większych drobin suszu (np. łodyg), substancji smolistych i innych zanieczyszczeń z dymu powstającego podczas palenia tytoniu lub marihuany. Sitko znajduje się zazwyczaj w cybuchu (na dole bonga) i składa się siatki metalowej lub z płytki pełnej małych otworów, przez które dym przechodzi, zanim dotrze do wody. Sitko pomaga zatrzymać niepożądane elementy, aby woda mogła na spokojnie schłodzić dym, dzięki czemu jest on gładszy i przyjemniejszy w odbiorze. Mniej zanieczyszczeń w wodzie zapobiega konieczności częstej jej wymiany pomiędzy paleniami w ramach jednego posiedzenia oraz ułatwia czyszczenie urządzenia. Najważniejszą jego zaletą jest jednak fakt, że stanowi barierę zapobiegającą wpadnięciu suszu do wnętrza fajki. Ponadto sitko zmniejsza ilość substancji smolistych i popiołu, które są wdychane, dzięki czemu dym jest zdrowszy i bezpieczniejszy.

WUJO – akcesoria dla palaczy

WUJO – akcesoria dla palaczy to dostawca sprzętów zaprojektowanych z myślą o wzbogaceniu wrażeń z palenia – zarówno w przypadku użytkowników tytoniu, jak i konopi. Niezależnie od tego, czy użytkownik preferuje bongo, pali fajkę, czy po prostu szuka czegoś, co sprawi, że sesja palenia będzie przyjemniejsza, w WUJO z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Od wyjątkowych i stylowych zapalniczek po popielniczki, filtry, a nawet młynki – w ofercie sklepu znajdują się ciekawe i niepowtarzalne akcesoria. Produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o tym, aby zapewnić najlepsze wrażenia z palenia. Dzięki asortymentowi sklepu można cieszyć się swoją ulubioną rozrywką.

Dodaj komentarz